Педагогічна лабораторія

(Розширене засідання ШНМК вчителів природничо-математичного циклу)

Теоретична частина. Круглий  стіл «Подолання труднощів адаптаційного періоду п’ятикласників -  запорука успішної самореалізації підлітка в майбутньому»

Практична частина.  Психолого-педагогічний тренінг « Проблеми вирішуємо разом»

Звіт

Звіт ШНМК природничих наук

Торезької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 26

про результати роботи у І семестрі 2013-2014н.р.

У 2013-2014н.р. педагогічний колектив школи продовжив роботу над реалізацією науково-методичної проблеми «Удосконалення викладання предметів та підвищення ефективності діяльності вчителів та учнів в нових умовах допрофільної підготовки шляхом впровадження інноваційних технологій, інтерактивних методів, прийомів та інтегрованих уроків». Члени ШНМК вчителів природничо-математичного циклу перейшли до третього (практичного) етапу:  протягом першого семестру проведений інтегрований узагальнюючий урок-гра фізики та української мови «Пошук напою бадьорості»  з теми «Будова речовини» ( відповідальний - вчитель фізики та математики Батракова Л.Р.); підготовлені розробки інтегрованих урок біології та англійської мови «Генетика та субкультури молоді» (відповідальний – вчитель хімії та біології Авласко В.І.)  та             ( відповідальний вчитель трудового навчання та основ безпеки життєдіяльності Кравчина В.Т.) , проведення яких заплановано на ІІ семестр.

Разом  з тим з 2013-2014 н.р. розпочалося впровадження нового Державного стандарту освіти в основній школі. З вересня по грудень були проведені три засідання ШНМК вчителів природничо-математичного циклу, на яких розглядались питання теорії та практичного впровадження Державного стандарту у 5 класах.

А саме:

• Практичне заняття. «Особливості організації роботи в 5-у класі  в умовах впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти й нових навчальних програм».
  • Практичне заняття. « Шляхи подолання труднощів адаптаційного періоду  п’ятикласників ».
  • Педагогічна лабораторія «Вплив успішної адаптації п’ятикласників на якість навчально-виховного процесу в умовах впровадження нового Державного стандарту освіти»:
    1. теоретична частина. Круглий стіл « Подолання труднощів  періоду адаптації п’ятикласників – запорука успішності самореалізації підлітків»;
    2. практична частина . Психолого-педагогічний тренінг « Проблеми вирішуємо разом»

Особлива увага приділяється роботі з обдарованою молоддю, залученню дітей до участі у предметних олімпіадах та Всеукраїнських предметних конкурсах. Проведені шкільні олімпіади з фізики (вчитель Батракова Л.Р.), з математики ( вчителі Халявка Т.В. та Батракова Л.Р), з хімії та біології ( вчитель Авласко В.І), з інформатики (вчитель Халявка Т.В.), з трудового навчання ( вчитель Кравчина В.Т.), з географії ( вчитель Ахметзянова А.Ф.). Всього було залучено 24 учні. Переможці першого туру досить успішно прийняли участь у міських та обласних олімпіадах: у ІІ турі учень 9 класу Василенко Дмитро посів  І місце з фізики, ІІ місце- з математики та ІІІ місце -  з хімії; у ІІІ турі – І місце з фізики та хімії.

До участі у Всеукраїнських конкурсах з  природничо-математичних наук було залучено 31 учень:  «Геліантус» -  9 ; «Олімпус» - 22; «Кенгуру» - 15 школярів.

Вже не перший рік у школі працює відділення МАН. Протягом останніх 5-ти років лідером у цьому напрямку є вчитель географії Ахметзянова А.Ф., під її керівництвом учні гідно представляють школу на рівні міста та області. Не є виключенням і цей навчальний рік.  Земцова Інна (9 клас) посіла ІІ місце на міському конкурсі-захисті учнівських науково-дослідницьких робіт з географії

Традиційним стало проведення предметних тижнів:

Назва

Основні заходи

1.

Олімпійський тиждень

Лінійка з нагоди відкриття Олімпійського тижня, Олімпійська зарядка, виставка колажів «Олімпійські рекордсмени України», Веселі старти «Юні олімпійці» (1-4кл), Естафетний біг «Змагання патріотів» (5-9кл), Перегляд відеороликів «Олімпійські чемпіони, якими пишається країна» (1-9кл), Олімпійський день «Перші кроки до Олімпу»

2.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності

Конкурс малюнків «Безпечний відпочинок »(2 та 3 класи), практичне заняття  «Виявлення небезпечних місць для ігор та розваг» (1 та 4 класи), гра-змагання «Збережи своє здоров*я» (5 клас), гра-дослідження «Чому так сталося?» (8 клас), колаж «Героїчна професія – пожежний» (7 клас), гра-естафета «Юні пожежні» (6 клас), диспут «Уникаючи небезпеки» (9 клас)

3.

Декада природничих наук

Фізика. Науковий вернісаж «Фізика і пізнання світу», артгалерея «100 людей, які змінили хід історії», конкурс газет «Подорож до країни «Фізика»,  заочний турнір юних фізиків «Загадковий калейдоскоп» (7-9кл); змагання казкарів «Фізики-лірики», персональна виставка-проект «Фізика в малюнках» (7кл.); фізична пошукова експедиція «Легенди древньої Греції», відкритий урок-змагання « Сили в природі» (8кл.); відкритий урок-круглий стіл « Розумний будинок: міф   чи реальність?», Конкурс презентацій «Електрика»(9кл.).

Хімія. Галерея «Кращі малюнки»: «Цікава хімія», «У царстві природи»(5-9кл.); природоохоронна  операція « Рятувальник» (розвішування годівничок)( 1-9кл.); конкурс ерудитів «Найкращий хімік, біолог»(7-9кл.); відкритий урок

«Різноманітність водоростей»(7кл.); майстерня « Вибери справу до душі» ( Чудеса своїми руками: складання кросвордів, казок, виготовлення ялинок, композицій) ( 5-9кл.)

Модель