Главная » 2014 » Апрель » 13 » Мораль як форма суспільної свідомості
19:58
Мораль як форма суспільної свідомості

Мораль як форма суспільної свідомості

Мудрі колись вважали, що приборкуванню піддається все, крім трьох людських стихій – добра, честі та гідності. У наш час ці високі моральні якості стали настільки могутніми, наскільки дефіцитними.

А суспільна мораль, поняття якої включає у себе цілу систему етичних норм та правил поведінки, що ґрунтуються на традиційних і культурних цінностях, уявленні про ті ж добро, честь, гідність, громадський обов’язок, врешті совість, вже потребувала чітких правових основ, які б захищали її від негативного впливу навколишнього оточення. Особливо, коли йдеться про надмірне бажання власників засобів масової інформації, різних друкованих видань, відеопродукції задовольнити нав’язливі смаки наших громадян. З прийняттям у листопаді минулого року Закону України „Про захист суспільної моралі” питання розповсюдження продукції, яка пропагує культ насильства, жорстокості, негативно впливає на формування свідомості молоді, стан підліткової злочинності, провокації асоціальної поведінки дітей та підлітків у суспільстві, сексуального характеру поставлено на жорсткий контроль. Назріла необхідність посилення захисту прав дітей, як найбільш вразливої категорії, утвердження здорового способу життя, морально-естетичного виховання молоді.

Відповідними організаціями, управліннями здійснюються перевірки дотримання законодавства щодо запобігання негативному впливу матеріальних об’єктів, які пропагують культ насильства, жорстокості, порнографії на формування свідомості дітей та молоді. В ході перевірок на території Генічеського колгоспного ринку було встановлено факт реалізації неповнолітньому на ДВД фільму, який відповідно до висновку Національної експертної комісії України з питань захисту моралі заборонено для демонстрації особам, які не досягли 18 річного віку, у зв'язку з тим, що пропагує культ насильства та жорстокості. Незнання ж законів не звільняє від покарання за його порушення. За фактом порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину передбаченого статтею 300 КК України.

Згідно зі статтею 8 Закону України „Про захист суспільної моралі” продукція сексуального характеру може розповсюджуватися „лише за умови недоступності її неповнолітнім”, крім того, „виключно у спеціалізованих магазинах”. То, може, реалізатори „непристойних” речей покладаються на високе етичне виховання молоді? Кожен споживач має право на одержання необхідної, доступної та своєчасної інформації про товари, у тому числі й сексуального характеру. Сила прибутку переважає будь-яку моральність. А порнобізнес, особливо розрахований на інтерес неповнолітніх, призводить до сексуальної розпусти, насильства, жорстокості, вчинення злочинів, що посягають на статеву недоторканість. На ґрунті розбещеності діти схильні до вживання алкоголю та наркотиків, втрачають над собою контроль. Розпуста і жорстокість притуплюють в людині усе святе й красивее, а подекуди перетворюють на нелюда. Першопричини ж закладаються в свідомості з малого. Для дітей комп’ютерні ігри, вирізані з журналів картинки, ігрові карти - забава, що провокує подальший інтерес до „забороненої” теми. На сьогодні продовжується виявлення продукції, яка загрожує здоровому способу життя і руйнує суспільну мораль. Обіг забороненої продукції повинен перебувати на жорсткому контролі, передусім, правоохоронних органів. Набирає розмах процес захисту суспільної моралі від чинників, що мають вульгарно-натуралістичну, цинічну мету, відверто демонструють жорстокість, ображають честь та гідність людини. Залишається невизначеним лише те, чи готове суспільство поборотися за свою Мораль.


 


 

Просмотров: 405 | Добавил: ТорезькаОШ-№26 | Теги: суспільна мораль | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: